Władysławowo

Władysławowo

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na port we Władysławowie

Wszystkie kamery we WładysławowieUstkaŚwinoujście

Kamera w porcie we Władysławowie

Władysławowo, nazwane na cześć króla Władysława IV, jest popularną nadmorską miejscowością położoną w województwie pomorskim. Liczące 10 tysięcy mieszkańców miasto rozciąga się od Jastrzębiej Góry po Chałupy, będące pierwszą miejscowością leżącą w pełni na Mierzei Helskiej. Do roku 1952 nosiło nazwę Wielka Wieś.

Okolica Władysławowa zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek na łono przyrody. W dzielnicy Szotland położony jest rezerwat Przyrody Słone Łąki chroniący charakterystyczne słonowodne trawy oraz zamieszkujące tu łabędzie, kaczki i mewy. Szotland jest dzielnicą leżącą najbliżej Mierzei Helskiej, dawniej zamieszkiwaną przez osadników trudniących się rybołówstwem. Miasto zahacza także swoimi granicami o Nadmorski Park krajobrazowy rozciągający się od Białogóry po Zatokę Pucką.

Miasto nie posiada zbyt wielu starych budowli. Do najstarszych należą: kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z 1936 roku, dom przy ul. Markleina z 1922 i dom generała Hallera także wzniesiony w 1922. Ciekawą budowlą jest zlokalizowany przy ul. Hallera socrealistyczny Dom Rybaka z lat 50 XX wieku, w którym obecnie mieści się miejski Ratusz.

2015.03.25 - Przykładowy obraz z kamery we Władysławowie

Kamery we Władysławowie

Władysławowo mimo, że nie posiada zbyt wielu zabytków rokrocznie przyciąga dziesiątki tysięcy turystów pragnących spędzić wakacyjny urlop na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Nie zniechęca ich tłok, nie zniechęcają wysokie ceny, nie odstrasza komercja i hałas. Polskie morze musi posiadać niesamowicie hipnotyczny urok, który jest w stanie przesłonić wszelkie niedogodności.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nadmorski24.pl