Ustka

Ustka

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na promenadę w Ustce

Wszystkie kamery w UstceMiędzyzdrojeWładysławowo

Kamera na promenadzie w Ustce

Ustka to niewielkie miasto, popularny kurort nadmorski, położony u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Miasteczko usytuowane jest na środkowym wybrzeżu w województwie pomorskim. Tak jak wszystkie nadbałtyckie kurorty Ustka poszczycić się może piękną, piaszczystą plażą.

Turyści przybywający do Ustki mają do dyspozycji dwie plaże: wschodnią i zachodnią. Większą popularnością cieszy się plaża wschodnia, gdzie usytuowana jest promenada, z której roztacza się fenomenalny widok na Bałtyk. Wzdłuż niej usytuowane są sklepy, lokale gastronomiczne, a na samym końcu promenady znajduje się latarnia morska. Plaża zachodnia może i jest nieco mniej atrakcyjna, lecz dla osób, które wolą ciszę i spokój aniżeli gwar głośnych turystów może okazać się idealnym wyborem. Latarnia Morska w Ustce to zabytek, który koniecznie trzeba zobaczyć będąc w mieście. Obiekt został wybudowany w 1892 roku. Dostępna jest dla turystów do zwiedzania jedynie w sezonie letnim.

Ustka posiada bogatą bazę noclegową. W dużej mierze składają się na nią kwatery prywatne i pokoje gościnne, lecz z racji posiadania przez miasto statusu uzdrowiska znajdują się tu również sanatoria i ośrodki uzdrowiskowe. Turyści szukający noclegów o wyższym standardzie mają do dyspozycji hotele trzy- i czterogwiazdkowe.

2015.04.13 - Przykładowy obraz z kamery w Ustce

Kamery w Ustce

Walory uzdrowiskowe Ustki znane są w całej Polsce. Na miejscu funkcjonują czynne źródła wód mineralnych oraz bogate złoża borowiny. Dodatkowym atutem jest powietrze nasycone jodem, który dobroczynnie działa nasz organizm.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ustka.pl