Niechorze

Niechorze

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na plaży w Niechorzu

ChłapowoKarwia

Kamera na latarnię morską w Niechorzu

Niechorze to niewielka, lecz bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa. Usytuowana nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim. Wieś już od dość dawna cieszy się znakomitą renomą wśród wielu turystów, o czym świadczą licznie powracający tutaj urlopowicze.

Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej na Latarni Morskiej w Niechorzu. Niewątpliwie jest to fantastyczny widok tym bardziej, że ukazuje to co najciekawsze w Niechorzu, czyli Morze Bałtyckie, plaża oraz Park Miniatur. W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że Latarnia Morska, będąca wspaniałym zabytkiem architektury, została wybudowana w 1866 roku, jest ona udostępniona zwiedzającym. Wspinaczka na taras widokowy latarni morskiej to niemałe wyzwanie, gdyż trzeba pokonać aż 210 schodów prowadzących na jej szczyt. Na zdjęciach z kamery, w prawym dolnym rogu widoczny jest park miniatur, w którym znajdują się wiernie odwzorowane latarnie morskie z polskiego wybrzeża w skali 1:10.

Plaża jest największą atrakcją Niechorza i to właśnie na niej, tętni życie wsi. Z plaży w głąb Bałtyku wbijają się aż trzy mola, będące wspaniałymi miejscami spacerowymi, a także idealnymi punktami widokowymi do obserwowania wschodów i zachodów słońca.

2015.04.05 - Przykładowy obraz z kamery w Niechorzu

Kamery w Niechorzu

Niechorze to przede wszystkim wspaniała baza wypadowa do pobliskich miejscowości, takich jak Rewal, Trzęsacz czy Pustkowo, które zapewniają więcej zabytków i miejsc do zobaczenia, w przypadku kiedy pogoda nie będzie sprzyjała kąpielom morskim.

Obraz z kamery pochodzi ze strony rewal.pl