Chłapowo

Chłapowo

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery w Chłapowie

MrzeżynoNiechorze

Kamera w Chłapowie

Coraz większą popularnością nad polskim morzem cieszą się mniejsze kurorty letniskowe, które w porównaniu do niesłychanie popularnych miejscowości nadmorskich jak Kołobrzeg, Ustka czy też Władysławowo zachęcają ciszą i spokojem, a przede wszystkim bardziej kameralną atmosferą. Jedną z miejscowości, która w ostatnich latach przeżywa rozkwit turystyki jest Chłapowo.

Chłapowo to wieś położona przy Władysławowie. Mimo, że w okresie międzywojennym miejscowość cieszyła się dość sporą popularnością, to dopiero teraz odwiedzana jest prze coraz większe rzesze turystów.

Największą atrakcją Chłapowa jest oczywiście plaża, na której podczas wakacji tętni całe życie wsi. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że wschodnie kąpielisko sąsiaduje z kąpieliskiem przynależnym do Władysławowa, z tego względu bywa tam bardzo tłoczno. Szukając ciszy i spokoju warto wybrać się na zachodnią część plaży, która jest może i mniej piaszczysta, ale także, co ważne mniej oblegana. Dla miłośników przepięknych widoków zaleca się spacer na zachód, gdzie usytuowane są klify, które tworzą wspaniały punkt widokowy.

2015.04.01 - Przykładowy obraz z kamery w Chłapowie

Kamery w Chłapowie

Pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna. Podczas dłuższego pobytu może zdarzyć się tak, że pogoda nie będzie sprzyjała morskim kąpielom. Wówczas z pomocą przychodzi Władysławowo, położone opodal, gdzie na turystów czeka o wiele więcej atrakcji. Baza noclegowa Chłapowa składa się przede wszystkim z kwater prywatnych i przytulnych pensjonatów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nadmorski24.pl