Sopot

Sopot

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamery w Sopocie

Wszystkie kamery w SopocieKołobrzegGdynia

Kamera na molo w Sopocie

Sopot należy do Aglomeracji Trójmiasta, położony jest w województwie pomorskim, między Gdańskiem i Gdynią. Jest najmniejszym miastem posiadającym prawa powiatu, mieszka tu blisko 40 tysięcy osób.

Sopocka plaża, widoczna z kamery, położona jest przy słynnym miejskim deptaku zwanym "Monciak". Znajduje się tu także najdłuższe molo na świecie, posiadające drewnianą konstrukcję. Molo jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Sopocie. Otaczająca molo plaża rankiem jest popularnym miejscem do biegania i spacerów. W ciągu dnia, poza sezonem letnim, jest raczej opustoszała, jednak gdy zaczynają się pierwsze gorące dni, plaża zaczyna tętnić życiem i przyciągać tysiące mieszkańców Sopotu i okolicznych miast oraz turystów pragnących delektować się ciepłymi promieniami słońca, gorącym piaskiem i relaksującym szumem fal.

Do obiektów turystycznych Sopotu, oprócz molo i deptaku, należą między innymi budynki jak: Kościół Zbawiciela parafii ewangelicko-augsburskiej, Zakład Balneologiczny - uzdrowisko wybudowane w 1904 roku, Latarnia Morska (także wzniesiona w roku 1904) oraz popularny Krzywy Domek przy ul. Monte Cassino 53.

2015.03.01 - Przykładowy obraz z kamery w Sopocie

Spędzenie wakacji w mieście uzdrowiskowym Sopot może być bardzo przyjemną formą wykorzystania letniego urlopu. Miasto oferuje wiele baz noclegowych, w których ceny zaczynają się już od 20 złotych, taką kwotę wygospodarować można nawet ze studenckich oszczędności. Dostanie się do miasta także nie powinno sprawiać problemu, nawet osobom nie posiadającym auta. Sopot posiada doskonałe połączenie kolejowe z okolicznymi miastami dzięki sieci Szybkiej Kolei Miejskiej funkcjonującej od 2000 roku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nadmorski24.pl/kamery/32-sopot-molo-sopot