Mielno

Mielno

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera nad morzem w Mielnie

Wszystkie kamery w MielnieŁebaMiędzyzdroje

Kamera na plaży w Mielnie

Mielno zlokalizowane jest w województwie zachodniopomorskim 13 kilometrów na północ od Koszalina. Miejscowość leży nie tylko nad morzem, ale także nad zachodnim brzegiem jeziora przybrzeżnego Jamno, co czyni ją bardzo atrakcyjną turystycznie. Na obrazie z kamery obrotowej widoczna jest plaża łącznie z Morzem Bałtyckim oraz nadmorska promenada, która w sezonie letnim jest licznie oblegana przez spacerujących turystów.

Mielno, być może nie jest tak popularne turystycznie jak Hel, Jurata czy Władysławowo, jednak może być to atutem na wagę złota. Nie spotkamy tu tak wielkich natłoków turystów jak w najbardziej znanych nadmorskich miasteczkach i wsiach, które zamiast gwarantować wypoczynek, przyprawić mogą o ból głowy i rozstrój nerwowy wynikający z wszechobecnych naganiaczy, dyskotek, hałaśliwych deptaków i zatłoczonych plaż.

Do wsi przynależy stumetrowy odcinek plaży nadmorskiej, na której oficjalny sezon kąpielowy trwa od początku lipca do końca sierpnia. Wzdłuż plaży przebiega spacerowa Promenada Przyjaźni. Jeśli znudzi nam się wypoczynek nad słoną i zimną wodą, możemy zwinąć nasze leżaki i ręczniki do torby i przemieścić się nad oddalone o jedyne 700 metrów jezioro Jamno. Akwen wyposażony jest w przystanie żeglarskie, organizowane są tu także wycieczki trzema statkami turystycznymi. Jezioro połączone jest z morzem kanałem Jemeński Nurt liczącym jedyne 730 metrów. Nad kanałem przebiega most będący łącznikiem między pobliskimi Łazami i Unieściem. Ujście objęte jest zakazem połowu, nie powinniśmy więc planować spędzenia tu czasu z wędką.

2015.04.14 - Przykładowy obraz z kamery w Mielnie

Lokalne zabytki stanowią kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego z XV wieku, budynek szkieletowy z początku XX wieku zlokalizowany przy ul. Kościuszki, park dworski z XVIII wieku oraz drewniany pensjonat wzniesiony przy ul. 1 Maja. Może okolica nie zapewnia możliwości oglądania zbyt wielu atrakcyjnych obiektów architektury, lecz zachwycająca przyroda z nadwyżką rekompensuje te niewielkie braki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony mielno.pl