Kołobrzeg

Kołobrzeg

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera nad morzem w Kołobrzegu

Wszystkie kamery w KołobrzeguŚwinoujścieSopot

Kamera na plaży w Kołobrzegu

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast na Pomorzu, a obecnie również jedno z najpopularniejszych kurortów nadmorskich na polskim wybrzeżu. Status uzdrowiska Kołobrzeg zawdzięcza źródłom leczniczych wód oraz pokładom borowiny. Nie bez znaczenia pozostaje również bogate w jod powietrze, wpływający dobroczynnie na nasz organizm. Na obrazie z kamery widoczne jest molo spacerowe, które w 2014 roku przeszło gruntowną modernizację oraz uzyskało nowoczesne oświetlenie, które można podziwiać po zachodzie Słońca.

Kołobrzeg położony jest nad morzem, lecz plaża jest tylko jedną z wielu atrakcji czekających na turystów w tym mieście. W sezonie letnim miasto tętni życiem. Można tu kupić mnóstwo pamiątek, pozwiedzać i pooglądać szereg zabytkowych obiektów. Wśród najważniejszych zabytków miasta wyróżnić można Bazylikę Mariacką, której budowa rozpoczęła się około 1300 roku, a jej obecny wygląd zawdzięczamy przebudowom w wieku XV. Kolejnym, ważnym historycznie obiektem jest Baszta Prochowa stanowiąca fragment murów obronnych Twierdzy Kołobrzeg w czasach średniowiecza. Obowiązkowym punktem zwiedzania Kołobrzegu jest oczywiście Ratusz położony na Starym Mieście, gdzie znajduje się obecnie Galeria Sztuki Współczesnej. Budynek utrzymany jest w stylu neogotyckim.

Turyści, którzy odwiedzili Kołobrzeg ostatni raz kilka lub kilkanaście lat temu i nie byli zadowoleni z pobytu na plaży, powinni dać miastu jeszcze jedną szansę. Niedawno kołobrzeska plaża przeszła rewitalizację. Została poszerzona. Podczas modernizacji zostało wbitych ponad 10 tysięcy drewnianych pali, które mają za zadanie chronić brzeg przed wypłukaniem.

2014.07.10 - Przykładowy obraz z kamery w Kołobrzegu

Kamery w Kołobrzegu

Kołobrzeg posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, na którą składają się hotele oferujące najwyższy standard (pięciogwiazdkowe), a także hotele 3 i 4 gwiazdkowe. Turyści z mniejszymi zasobami finansowymi mogą wybierać pomiędzy pensjonatami, kwaterami prywatnymi i pokojami gościnnymi.

Obraz z kamery pochodzi ze strony marinehotel.pl