Gdańsk

Gdańsk

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera nad morzem Gdańsk plaża molo

Wszystkie kamery w GdańskuPuckHel

Kamera na plaży w Gdańsku

Gdańsk jest największym z miast wchodzących w skład Aglomeracji Trójmiejskiej. Położony jest w województwie pomorskim nad Zatoką Gdańską. Liczy blisko pół miliona mieszkańców, a jego powierzchnia to 262 km2.

Datę założenia w tym miejscu osady szacuje się na VII wiek, natomiast prawa miejskie Gdańsk otrzymał w roku 1263. W czasie swojej bogatej historii miasto podlegało władzom Królestwa Polskiego, Księstwa Pomorskiego, Zakonu Krzyżackiego, Prus, Niemiec, Republiki Weimarskiej, a w latach 1920- 1939 stanowiło niezależną jednostkę - Wolne Miasto Gdańsk.

Mimo historycznej zawieruchy i wojen, jakie dotknęły Polskę, Gdańsk jest pięknym oraz pełnym zabytków i atrakcji miastem. Każdy, kto pragnie je odwiedzić, powinien zaplanować wizytę pod Fontanną Neptuna, zachwycić się kolorowymi kamienicami przy Długim Targu, przespacerować po okolicy napawając się radosnym zgiełkiem i ciesząc oko przepięknie odbudowaną i zadbaną architekturą. Obowiązkowymi punktami wycieczki są takie zabytki jak: Kościół Mariacki, będący największym ceglanym kościołem na świecie, Złota Brama wzniesiona w 1612 r., Dwór Bractwa św. Jerzego z 1487 roku czy Kaplica Królewska wybudowana specjalnie dla Jana III Sobieskiego.

2015.04.15 - Przykładowy obraz z kamery w Gdańsku na port

Kamery w Gdańsku

Wybierając się do Gdańska warto szczegółowo zaplanować pobyt i zwiedzanie oraz zaopatrzyć się w dobry przewodnik turystyczny, który będzie wsparciem w planowaniu wycieczki. Miasto posiada bardzo wiele zabytków i ciekawostek i zwiedzanie bez uprzedniego przygotowania może zakończyć się niedosytem i sprawić, że pominiemy wartościowe atrakcje. Z drugiej strony zawsze warto zostawić sobie coś na kolejną wizytę w mieście. Każdy, kto przyjechał tu choć raz, na pewno zechce wrócić oczarowany pięknem miasta.

Obraz z kamery pochodzi ze strony gdansk.pl