Dziwnów

Dziwnów

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera nad morzem w Dziwnowie

Wszystkie kamery w DziwnowieJarosławiecUstronie Morskie

Kamera na przystani w Dziwnowie

Dziwnów to piękny, lecz niewielki kurort nadbałtycki leżący na Mierzei Dziwnowskiej. Od północy otoczony wodami Morza Bałtyckiego, zaś od południa Zatoką Wrzosowską i rzeką Dziwną. Miasteczko usytuowane jest w województwie zachodniopomorskim, niecałe 30 kilometrów od Międzyzdrojów. Północny brzeg mierzei to przede wszystkim wspaniała plaża, na której znakomita większość turystów oddaje się błogiemu lenistwu lub pielęgnowaniu swoich sportowych pasji, zaś południowy to tereny podmokłe, bagienne.

Oczywiście największą popularnością wśród turystów przybywających do Dziwnowa cieszy się plaża z jasnym, drobnym piaskiem. Niemniej jednak nie jest to jedyna atrakcja czekająca tutaj na turystów. W wolnym czasie warto wybrać się do Nadmorskiego Parku Miniatur i Kolejek, gdzie będziecie mogli zobaczyć wiernie odwzorowane miniatury latarni morskich oraz repliki lokomotyw, parowozów i wagonów. Nietypową atrakcją Dziwnowa jest most zwodzony, który przebiega nad rzeką Dziwną. Jest to jeden z niewielu obiektów tego typu w Europie.

Dogodne usytuowanie miasta znacząco wpływa na walory turystyczne miejscowości, gdyż stwarza idealne warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Odnajdą się tutaj pasjonaci windsurfingu, kajakarstwa oraz żeglarstwa. Wszyscy ci, którzy uwielbiają spacerować mają do dyspozycji lasy sosnowe, parki oraz promenadę spacerowo-widokową, która biegnie grzbietem piaszczystych wydm. Przez miasto przebiegają także oznakowane ścieżki rowerowe.

2015.03.14 - Przykładowy obraz z kamery w Dziwnowie

Kamery w Dziwnowie

Dziwnów doskonale odnajduje się w roli miejscowości turystycznej. Wspaniała plaża, powietrze bogate w jod, szum morza i dodatkowe atrakcje będą przywoływać miłe wspomnienia przez długi czas. Na ofertę noclegową Dziwnowa składają się przede wszystkim prywatne kwatery i przytulne pensjonaty, które oferują komfortowe warunki w przystępnej cenie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony dziwnow.pl