Krynica Morska

Krynica Morska

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera nad morzem w Krynicy Morskiej

Wszystkie kamery w Krynicy MorskiejRewalJastarnia

Kamera w porcie jachtowym w Krynicy Morskiej

Krynica Morska jest jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce i bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie naszego kraju. Miasteczko usytuowane jest na południowo-wschodniej części brzegu Zatoki Gdańskiej, na Mierzei Wiślanej. Od północy otoczona wodami Morza Bałtyckiego, zaś od południa Zalewem Wiślanym. Na szczególną uwagę zasługują walory przyrodnicze miasta i okolicy. Sosnowo-bukowe lasy są wspaniałym miejscem spacerowym, nadają także fantastyczny klimat miejscowości.

W sezonie letnim na krynickiej plaży toczy się całe życie miasta. Przyjeżdżają tutaj mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz turyści z najdalszych zakątków Polski spragnieni błogiego lenistwa, wypoczynku, beztroskiej zabawy oraz oczywiście wody. Plaża jest strzeżona na długości około 500 metrów. Na terenie kąpieliska funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego, które pomogą wypełnić czas spędzony na plaży. Dodatkowym atutem są znajdujące się tutaj zjeżdżalnie wodne uwielbiane przez dzieci.

Warto również poświęcić nieco czasu na zwiedzanie miasta. Krynica Morska pochwalić się może starą zabudową, która w dużej mierze utworzona została z zabytkowych willi i pensjonatów. Największą popularnością wśród turystów cieszy się Latarnia Morska, jest ona udostępniona do zwiedzania w całości. Kolejnym, bardzo ważnym powodem, dla którego warto przyjechać do Krynicy Morskiej są wydobywane tutaj wody borowe, hipotermalne, bromkowe lub jodkowe, które wspomagają leczenie wielu chorób.

2015.03.07 - Przykładowy obraz z kamery w Krynicy Morskiej

Kamery w Krynicy Morskiej

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że Krynica Morska to miasto bardzo często odwiedzane przez dziki. Zazwyczaj nie są one groźne, lecz zdarzają się przypadki ataków dzików na ludzi. Najczęściej w przypadku, kiedy spacerowicz idzie z psem lub innym zwierzęciem. Mimo, że turyści traktują dziki jako swoistą atrakcję Krynicy Morskiej, to tak naprawdę wyrządzają one wiele szkód w mieście.

Obraz z kamery pochodzi ze strony krynicamorska.tv