Puck

Puck

Zobacz aktualny obraz z kamery Obraz z kamery w Pucku

GdyniaGdańsk

Kamera w porcie jachtowym w Pucku

Puck to niewielkie miasteczko położone na Kaszubach, na Pobrzeżu Gdańskim. Miejscowość od samego początku była związana ściśle z morzem, to właśnie tutaj znajduje się najstarszy port słowiański nad Morzem Bałtyckim. Do czasu powstania Gdyni Puck był jedynym portem na polskim wybrzeżu. W 1920 roku gen. Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. Wydarzenie zostało upamiętnione Słupem Zaślubinowym, który znajduje się w centrum Pucka.

Niewątpliwe walory przyrodnicze, kulturalne oraz turystyczne kaszubskiego miasteczka przyciągają każdego roku tysiące turystów do Pucka. Miłośnicy zażywania kąpieli słonecznych i morskich mają do dyspozycji fantastyczną, strzeżoną i piaszczystą plażę, zaś amatorzy windsurfingu i kitesurfingu mają do dyspozycji całą Zatokę Pucką, która sprzyja uprawianiu tych sportów. Na plaży zostały przygotowane również boiska do gry w siatkówkę.

Szukając urokliwych miejsc warto wybrać się w głąb Pucka i odwiedzić Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem ulic. Przy starym rynku, obecnie placu Wolności mieści się dawny Ratusz. W sezonie letnim na rynku usytuowana jest scena, na której odbywają się liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Do najciekawszych zabytków Pucka możemy zaliczyć gotycki kościół parafialny wybudowany w XVIII wieku, XIX-wieczny neogotycki ratusz, pozostałości po średniowiecznym zamku krzyżackim oraz drewniany szpital barokowy.

Kamery w Pucku

2014.04.15 - Przykładowy obraz z kamery

Puck to wyśmienita propozycja dla wszystkich tych, którzy swój czas, spędzony podczas urlopu, nie chcą ograniczać do błogiego lenistwa na plaży, ale również poszerzyć swoją wiedzę o kolejne zabytki, malownicze krajobrazy i nowe doświadczenia.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nadmorski24.pl