Chałupy

Chałupy

Zobacz aktualny obraz z kamery Obraz kamery w Chałupach

Wszystkie kamery w ChałupachDębkiMrzeżyno

Kamera w Chałupach

Chałupy to niewielka licząca około 400 mieszkańców wieś, położona w północnej Polsce w województwie pomorskim. Jest pierwszą miejscowością, którą mijamy po wjechaniu na Półwysep Helski. Oprócz Chałup na półwyspie leżą jeszcze miejscowości Jastarnia, Kuźnica, Hel oraz niewielka część Władysławowa.

Wieś nie zapewnia zbyt wielu atrakcji i jej oferta skierowana jest do osób lubiących wypoczynek nad Morzem Bałtyckim. Nie oszukujmy się, dziwnym byłoby, gdyby wśród licznych turystów pojawiali się tu maruderzy nie lubiący nadmorskiego klimatu i spędzania wakacyjnego urlopu na plaży, wśród szumu fal i krzyku mew. Obraz z tej kamery pojawia się tylko w okresie sezonu letniego, a szkoda bo wiele osób chętnie zaglądałoby tutaj aby zobaczyć jakie warunki panują nad morzem o różnych porach roku.

W Chałupach do aktywnego wypoczynku zachęcają szkoły kitesurfingowe „Mixtura”, „Kitescontrol” oraz szkoła windsurfingu „Fun Surf”. Lokalizacja szkół surferskich nie jest przypadkowa, Mierzeja Helska osłania Zatokę Pucką od otwartego morza, co wpływa na uspokojenie oraz ogrzanie wód i panowanie doskonałych warunków do pływania na desce napędzanej wiatrem. Przyjeżdżając na półwysep watro nastawić się nie tylko na leżenie na plaży i opalanie, ale także na spróbowanie sił w tych fascynujących sportach wodnych. Na miejscu nie trzeba martwić się o sprzęt, szkoły udostępniają podstawowe zaopatrzenie swoim podopiecznym, którzy pod bacznym okiem trenerów zgłębiać będą tajniki poskramiania morskich fal.

2015.04.05 - Przykładowy obraz z kamery w Chałupach

Kamery w Chałupach

Chałupy, mimo niewielkich rozmiarów, zapewniają wiele baz noclegowych różnej klasy. Znajdziemy tu pole namiotowe, domki holenderskie, domki drewniane, pensjonaty i pokoje gościnne. Jeśli zabraknie dla nas miejsca w samych Chałupach, zawsze możemy się wybrać do pobliskich miejscowości.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nadmorski24.pl