Pustkowo

Pustkowo

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery w Pustkowie

TrzęsaczDębki

Kamera w Pustkowie

Pustkowo to niewielka wieś leżąca w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Pobierowem a miejscowością Rewal. Ten niewielki kurort nadmorski można szczególnie polecić wszystkim tym, którzy pragną odpocząć od codziennego zgiełku razem z dziećmi, rodzicami lub znajomymi. Pustkowo nie jest nazbyt popularną miejscowością, dzięki czemu odwiedzana jest przez znacznie skromniejsze rzesze turystów, nie znaczy to jednak, że wieś, czy też plaża są opustoszałe.

Poszukując ciszy i spokoju, a jednocześnie chcąc skorzystać z uroków plaży i Bałtyku do Pustkowa warto wybrać się na przełomie czerwca i lipca, kiedy ruch turystyczny w sezonie kąpielowym jest najmniejszy. Wtedy też, faktycznie jest to miejsce ciche i spokojne. Natomiast od połowy lipca, aż do końca sierpnia, plaża w Pustkowie jest mocno oblegana i nie ma mowy o spokojnym i zacisznym zakątku.

Na obrazie z kamery widoczna jest nowa atrakcja turystyczna Pustkowa, która przyciąga licznych turystów. Jest to replika krzyżu z Giewontu o rozmiarach podobnych do oryginału. Krzyż powstał z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, przy pomocy mieszkańców. Na terenie Pustkowa niestety nie ma kościoła, lecz istnieje kaplica polowa, gdzie msze odprawiane są jedynie w niedzielę.

2015.04.15 - Przykładowy obraz z kamery w Pustkowie

Kamery w Pustkowie

Trzeba pamiętać o tym, że Pustkowo to niewielka miejscowość i mimo, że znajdziemy tu prawie wszystko to, co w większych kurortach nadmorskich, czyli: smażalnie ryb, lody, gofry i wypożyczalnie rowerów i innych podobnych pojazdów, to ich ilość jest ograniczona. Niemniej jednak, jest to wspaniałe miejsce, w którym możemy spędzić przyjemny czas, a szukając większej ilość źródeł rozrywki warto wybrać się do położonego opodal Trzęsacza, Niechorza lub Pobierowa.

Krzyż w Pustkowie

Obraz z kamery pochodzi ze strony rewal.pl