Hel

Hel

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera nad morzem Hel port

Wszystkie kamery na HeluGdańskStrona główna

Kamera na plaży w Helu

Miasto Hel położone jest na skraju Mierzei Helskiej. Mierzeja ta jest piaszczystym półwyspem mającym kształt ostrza kosy, formowanym przez tysiąclecia z nanoszonego przez morze piachu. Średnia wysokość mierzei to 22 metry, najwyższy punkt wznosi się ponad morze na 56 metrów. Na rzeźbę terenu składają się pagórkowate wydmy, które porastają sosnowe lasy i trawy.

Na obrazie z kamery widoczna jest marina jachtowa przy falochronie oraz charakterystyczny budynek zwany Helskim Jajem, który miał pełnić rolę centrum kulturalno-konferencyjne oraz jako punkt informacji turystycznej.

Hel oferuje wiele plenerowych imprez promocyjnych, których zadaniem jest upowszechnianie muzyki, sztuki i kultury oraz zachęcanie turystów do odwiedzania okolicy. Przykładowo, w kwietniu odbywają się tu spotkania artystyczne „Helbląg”, organizowane we współpracy z miastem Elbląg. W maju uczestniczyć można w rajdzie rowerowym „Bursztynowego Różańca” oraz zlocie motocyklowym „Road to HELL”. W połowie czerwca ma miejsce „Biegowe Grand Prix Powiatu Puckiego”. Latem odbywają się tu koncerty, festyny rodzinne i jarmarki mające być atrakcją dla turystów tłumnie odwiedzających miasto.

2015.04.15 - Przykładowy obraz z kamery na Helu

Przykładowy obraz z kamery na Helu

Nie każdy z odwiedzających miasto wie, że na Helu można odbyć wycieczkę koleją wąskotorową oraz zwiedzić Muzeum Kolei Helskich. Do roku 2013 wąskotorówka jeździła na dystansie zaledwie 500 metrów, wożąc turystów ze stanowiska artyleryjskiego „Bruno” do stanowiska „Caesar”. Obecnie dystans między krańcowymi stacjami liczy blisko 1500 metrów. W czasie wycieczki czeka nas przesiadka z pociągu do pociągu odbywająca się przez tunel przy stanowisku „Caesar”. Dodatkową atrakcją jest wystawa plenerowa z rzadko spotykaną lokomotywą manewrową LS- 40 oraz przejazd przez teren magazynowy baterii Schelswig-Holstein.

Obraz z kamery pochodzi ze strony porthel.home.pl