Gdynia

Gdynia

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok na plażę w Gdyni

Wszystkie kamery w GdyniSopotPuck

Kamera na plaży w Gdyni

Przed nami rozpościera się widok z kamery na Port Gdynia. Jest to port handlowy morski położony w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską, we wschodniej części Pobrzeża Kaszubskiego. Gdynia jest stosunkowo młodym miastem - prawa miejskie posiada od 1926 roku. Do chwili powstania portu w roku 1923 była jedynie niewielką wsią rybacką. Na decyzję o budowie portu we wsi wpływ miała niepewna sytuacja polityczna regionu oraz utworzenie Wolnego Miasta Gdańsk, uniezależnionego od władz Polski. Port miał za zadanie zapewnić Polsce stały dostęp do szlaków morskich oraz stanowić bazę marynarki wojennej. Powstanie obiektu spowodowało duży napływ ludności i błyskawiczny przyrost liczby mieszkańców, których liczba wynosi obecnie blisko 250 tysięcy.

Kamera w porcie Gdynia

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery w porcie Gdynia

Z racji krótkiej historii istnienia, Gdynia nie posiada zbyt wielu zabytków. W regionie zachwycić się można bogactwem i różnorodnością przyrody. Strefę nadmorską Gdyni stanową malownicze klify. Najbardziej popularny jest Klif Orłowski, będący brzegiem Kępy Redłowskiej. Wzdłuż klifu poprowadzona jest trasa piesza do Sopotu, a ze szczytu dostrzec można znajdującą się w oddali Mierzeję Helską. W pobliżu Orłowskich klifów znajduje się rezerwat Kępa Redłowska, chroniący lasy bukowe, będący jednym z najstarszych obszarów tego rodzaju w Polsce.

2015.03.25 - Przykładowy obraz z kamery w Gdyni na port

Kamery w Gdyni

Port Gdynia przynależy do dzielnicy Śródmieście. W dzielnicy, przy falochronie wschodnim, wyznaczone jest miejskie kąpielisko będące miejscem spotkań i wypoczynku okolicznych mieszkańców i turystów odwiedzających te strony. W pobliżu znajduje się także Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego oraz Miejska Hala Targowa i stacja kolejowa Gdynia Główna.

Obraz z kamery pochodzi ze strony lookcam.com