Mrzeżyno

Mrzeżyno

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na plaży w Mrzeżynie

ChałupyChłapowo

Kamera w porcie w Mrzeżynie

Mrzeżyno jest niewielką miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, około 21 kilometrów na zachód od Kołobrzegu i 10 kilometrów na północ od Trzebiatowa. Na obrazie z kamery obrotowej roztacza się niezwykle malowniczy widok na nabrzeże porty i falochrony przy ujściu Regi do Morza Bałtyckiego. Często możemy zobaczyć tu przepływające jachty oraz kutry rybackie powracające z morza lub udające się na łowiska.

Wieś posiada port morski zlokalizowany u ujścia rzeki Rega do Morza Bałtyckiego. Pierwszy niewielki port powstał tu już w roku 1457, w obecnej formie i infrastrukturze obiekt funkcjonuje od 1964. Lokalny port służy obsłudze jednostek rybołówstwa morskiego oraz jachtów, a także ruchu granicznego towarowych statków rybackich.

Miejscowość położona jest na niezwykle malowniczym terenie, okala ją utworzony w roku 2008 Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski przynależny do programu Natura 2000. W skład siedlisk przyrodniczych pasa wchodzą wydmy, solniska nadmorskie, wierzbowe zarośla, lasy łęgowe, wrzosowiska i łąki. Okoliczne wydmy porośnięte są borami bażynowymi, a zagłębienia między wydmami porastają bagienne lasy.

2015.04.15 - Przykładowy obraz z kamery w Mrzeżynie

Kamery w Mrzeżynie

Mrzeżyno określane jest ośrodkiem rozwoju turystyki rodzinnej. Spokojna i pięknie położona miejscowość zapewnia czyste piaszczyste plaże, zaciszne bory bażynowe, sąsiedztwo rzeki Rega oraz jeziora Resko Przymorskie. Latem odbywa się tu wiele festynów, festiwali i biesiad oraz imprez kulturalnych, najczęściej zlokalizowanych w porcie lub na plaży. Możliwość aktywnego wypoczynku gwarantują organizowane w okolicy spływy kajakowe, rejsy statkiem oraz dostępność trasy rowerowej R10 „Szlak Wokół Bałtyku”. Przez miejscowość przebiega nadbrzeżny szlak pieszy „Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego” rozciągający się przez województwa zachodniopomorskie i pomorskie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony trzebiatow.pl