Świnoujście

Świnoujście

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na plażę w Świnoujściu

Wszystkie kamery w ŚwinoujściuWładysławowoKołobrzeg

Kamera na plaży w Świnoujściu

Świnoujście położone jest na północno-zachodnim skraju Polski, tuż przy granicy z Niemcami. Miasto posiada bardzo charakterystyczne i nietypowe położenie na trzech wyspach: Wolin, Karsibór i Uznam. Wyspa Uznam należy do Polski tylko w niewielkiej części, większość jej terenu należy do Niemiec. W obrębie miasta znajduje się także ponad 40 małych, niezamieszkanych wysepek.

Miasto przedzielone jest na część wschodnią i zachodnią wodami cieśniny Świna łączącej wody Morza Bałtyckiego i Zalewu Szczecińskiego. Od północy graniczy z Morzem Bałtyckim, od strony południowej z Zalewem Szczecińskim. Zachodni skraj miasta wyznacza granica Polsko-Niemiecką, zaś wschodni wody jeziora Wicko Wielkie i gmina Międzyzdroje.

Przyjeżdżającym w te strony urlopowiczom Świnoujście oferuje wiele atrakcji turystycznych. Do ciekawostek przyrodniczych należą rezerwaty Karsiborska Kępa i Karsiborskie Paprocie, obszar ochrony ptaków Delta Świny oraz wydmy na Półwyspie Przytorskim. Pasjonaci przyrody na pewno będą zainteresowani także pomnikami przyrody, których znajduje się tu dwanaście, między innymi „Dąb Latarników” mający ponad 6 metrów obwodu czy jodła „Elżbieta”, której obwód to blisko 3 metry.

2015.02.05 - Przykładowy obraz z kamery w Świnoujściu

Kamery w Świnoujściu

Zabytki architektoniczne Świnoujścia to między innymi wieża garnizonowego kościoła luterańskiego z 1904 roku, forty wojenne z lat 1843-1863, Park Zdrojowy z XIX wieku, kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z XV wieku. Warte uwagi są obiekty historyczne, szczególnie wojenne, jak basen U-bootów na wyspie Karsibór i brama Kompleksu Fortecznego wzniesiona w 1877 roku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony swinoujscie.pl