Rowy

Rowy

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z kamery na plażę w Rowach

Wszystkie kamery w RowachStrona głównaTrzęsacz

Kamera w porcie w Rowach

Rowy to niewielka wieś położona pomiędzy Ustką a Łebą na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie pomorskim. Niegdyś była to jedynie osada rybacka, lecz z biegiem lat stała się dość popularną miejscowością letniskową, która kusi turystów kameralną atmosferą, wspaniałym mikroklimatem, a także ciszą i spokojem.

Powyższy obraz z kamery ukazuje ujście rzeki Łupawy do Morza Bałtyckiego, które jednocześnie stanowi wejście do Portu Rowy. Kamera została zamontowana na budynku Urzędu Morskiego. Port nie obsługuje dużych statków, lecz daje możliwość obejrzenia wielu kutrów rybackich z bliska. Jest to jeden z najmniejszych portów w naszym kraju.

Mimo, że Rowy to stosunkowo niewielka wieś, dzięki swojemu położeniu ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Najważniejszą wizytówką wsi są plaże, które są od siebie oddzielone ujściem rzeki Łupawy. Plaża zachodnia jest dość wąska, a przy tym im dalej na zachód, tym bardziej kamienista. Niemniej jednak, nie oznacza to, że nie jest atrakcyjna, gdyż nad kąpieliskiem górują klify sięgające nawet 30 metrów. Jednak najczęściej wybieranym kąpieliskiem przez turystów jest plaża wschodnia sąsiadująca ze Słowińskim Parkiem Narodowym, tutaj też znajdują się ruchome wydmy.

2015.04.15 - Przykładowy obraz z kamery w Rowach

Kamery w Rowach

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji wspaniałe tereny spacerowe, a także szlaki rowerowe. Jeden z nich prowadzi do położonego trzy kilometry od Rowów jeziora Gardno, gdzie znajduje się wieża widokowa, z której roztaczają się fantastyczne widoki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ustka.pl